Ananas - král ovoce

Jestlipak víte, na jaké rostlině roste ananas? Mnoho lidí si myslí, že ananas roste na palmách. Jde ale o pořádný omyl. Rostlina totiž dorůstá do výšky přibližně 50 cm. Příjemně sladký a šťavnatý ananas patří mezi zvlášť oblíbené ovoce, které vás mile překvapí i svými blahodárnými účinky na lidský organismus. Díky jeho sladké chuti si ho zamilují i děti. Ananas je původem z Paraguaje a Brazílie, ale pěstuje se nejvíce v Thajsku, na Filipínách, v Brazílii, Číně a v mnoha afrických a středomořských zemích. Vyhovuje mu totiž tropické a subtropické pásmo. Lahodný plod ananasu je nepravým plodem mnohaleté tropické byliny. Na povrchu jej chrání tvrdá šupinatá kůra. Plod může vážit až 3 kg.

Obsah látek a léčivé účinky

Konzumace ananasu nám přináší hromadu výhod, protože je bohatý na množství vitaminů, minerálních látek a stopových prvků. Z vitaminů ananas obsahuje vitaminy skupiny B, C, E a provitamin A. Dále váš organismus obohatí o draslík, fosfor, železo, mangan, zinek, měď, hořčík, síru, betakaroten, kyseliny listovou, citrónovou, tartarovou a maleinovou. Mangan hraje velmi důležitou roli. Způsobuje, že mozek funguje efektivněji, což je dosti účinné při učení. Antioxidanty pro změnu uvolňují zrak unavený od koukání do televize nebo počítače. Významný je také enzym bromelain, který štěpí bílkoviny. To má za důsledek ochranu našich střev. Ničí totiž bakterie a cizopasné červy. Vlivem biotinu, který ananas také obsahuje, budete mít zdravou kůži a zlepší se kvalita vašich vlasů a nehtů. Ananas však disponuje i dalšími velice ceněnými schopnostmi. Toto ovoce má protizánětlivé účinky a ředí hlen. Proto je vhodné jej užívat nejen během nemoci, ale i posléze. Působí totiž jako posilující prostředek při rekonvalescencích po nemocích, operacích a zraněních. Povzbuzuje obnovu tkání a slouží jako podpůrná léčba při onemocnění kloubů, hlavně co se týče revmatických onemocnění nebo dny. Doporučuje se ke konzumaci při zvýšené fyzické aktivitě. Velká výhoda ananasu spočívá v jeho rozmanitých účincích. Díky jeho pozitivním účinku na kůži zesvětlí nebo dokonce odstraní stařecké pigmentové skrny. Stačí namočit vatu v ananasové šťávě a ruce si jí potírat. Rovněž odvodňuje, odbourává otoky a celulitidu, výrazně zpomaluje stárnutí organismu, brání tvorbě zubního plaku a je účinný při slunečním úžehu.

Ananas pomáhá při střevních poruchách, průjmech a zácpě. Jelikož se jedná o zásadité ovoce, je vhodný i při potížích s překyselením žaludku. Působí močopudně, takže se doporučuje jako podpůrná léčba při problémech s močovým ústrojím. Dalším efektem spojeným s močopudností je to, že odvádí z těla škodliviny. Je skvělým až nezbytným pomocníkem v čistících a redukčních dietách. Obsahuje až 10% ovocného cukru, takže pomáhá organismu překonat pocit únavy a hladu. Chutný ananas si ve větším mohou dopřát jedinci i páry. Ananas totiž působí jako afrodiziakum a podporuje sexuální touhu. Pokud vám přijde, že toho ananas dokáže málo, tak jste na omylu. Ananas zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak, brání srážení krve, rozpouští usazeniny na cévní stěně, a tudíž by jej měli v jakékoliv podobě konzumovat jedinci náchylní na trombózy a infarkty. Také ulevuje slinivce břišní a používá se při horečnatých onemocněních a problémech s nervovou soustavou. Toto ovoce jistě ocení ženy, protože uvolňuje svalové i menstruační křeče. Není však vhodný ke konzumaci během těhotenství.

Pěstování

Ananasovníky se pěstují obvykle na plantážích. Pro pěstování je vhodná lehká písčitá půda s mírně kyselou reakcí. Sklízí se ve chvíli, kdy plody začínají žloutnout. Ananasy určené k přímé konzumaci se sklízí dříve. Jestliže jsou určené k dalšímu zpracování (kompot,, šťáva), nechávají se více dozrát, aby byly měkčí a sladší. Plody se odlamují nebo odřezávají od spodní části stonku a omývají, aby se zbavily nečistot. Nezralé plody obsahují velké množství kyselin, které mohou podráždit ústní dutinu, a dokonce poleptat zubní sklovinu.

Využití v kuchyni

Ananas je velmi vděčné ovoce. Dá se použít do dezertů, ale oceníte jej i k masu. Dá se použít jako marináda, ale připravíte z něj rovněž skvělou omáčku. Výtečně se vyjímá také v létě, kdy z něj můžete připravit osvěžující nápoje, milkshake nebo smoothie. Často se používá v míchaných nápojích.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová