Banány v léčitelství

Banány jsou bohaté na minerály. Obsahují draslík, hořčík a železo. Díky vysokému obsahu draslíku jsou po avokádu a datlích třetím nejlepším zdrojem tohoto minerálu mezi čerstvým ovocem. V banánech se vyskytuje kyselina listová, vitamin C, B, B6. Asi tři středně velké banány poskytují doporučenou denní dávku vitaminů C a B6. V banánech rovněž najdete sacharidy, které se v nezralých plodech vyskytují převážně ve formě škrobu. Zralé banány obsahují asi jen 1 % škrobu, což při tráveni nevyvolává žádné těžkosti. Zato nezralé banány mohou způsobovat nadýmání a poruchu trávení. Z toho důvodu je velmi důležité banán dobře pokousat a promísit se slinami. V banánech je jen velmi málo proteinů a tuků. Ve významném množství je v banánech zastoupená rozpustná i nerozpustná vláknina. Vláknina snižuje hladinu lipidů a cholesterolu a zklidňuje střeva.

Banány vařením ztrácejí většinu vitaminů, ale uchávají si sacharidy, minerály a další látky. To, jestli budete jíst banány čerstvé, vařené, smažené nebo pečené, záleží čistě na vás. Banány obsahují malé množství serotoninu, což je látka syntetizovná z aminokyseliny tryptofanu. Podporuje funkci nervové soustavy, rozšíření cév, zmírňuje bolesti míchy a má antidepresivní účinky. Banány jsou bohaté na draslík, zato chudé na sodík. To zabraňuje rozvoji arteriální hypertenze, arytmie či mrtvice. Při užívání léků na srdce či proti arteriální hypertenzi dochází ke ztrátám draslíku, a proto je banán ideální potravinou, kterou byste měli pojídat. Dva banány vám zajistí více než doporučenou denní dávku draslíku. Banán má příznivý vliv na srdeční činnost.

Vašemu srdci rovněž prospívají vitaminy skupiny B a hořčík, které jsou potřebné na energetické reakce v srdečním svalu a napomáhá k prevenci infarktu myokardu. To však neznamená, že vás toto onemocnění nemůže potkat. Banán je bohatý na vlákninu, což snižuje hladinu cholesterolu. Může podpořit léčbu při chorobách oběhové soustavy. Banány účinně pomáhají při průjmech u dětí i dospělých. Přispívají k nápravě poruchy vstřebávání ve střevech. Používají se při různých zažívacích potížích a uleví vám od nevolnosti. Banány alkalizují krev, což napomáhá neutralizovat a odstraňovat nadbytečnou kyselinu močovou, která způsobuje dnu a dnovou artritidu.

Banány dodávají kalorie, vitaminy a minerály. Proto se doporučují ke konzumaci při různých dietách, cirhóze, břišní vodnatelnosti či otocích. Banány lze pojídat i v případě, že trpíte cukrovkou. Při jejich konzumaci však musíte dávat pozor, abyste nepřekročili povolené množství sacharidů. Cukry v banánech se absorbují pomaleji, a tak nezpůsobují prudký nárust hladiny glukózy v krvi.

Banány lze pojídat v jakékoliv formě. Jsou vynikající syrové, ale pochutnáte si na nich i v případě, že je tepelně zpracujete. Jsou vynikající smažené, ale zachutnají vám i v teplých či studených dezertech. Oblíbené jsou banánové přesnídávky, které můžete dát vašim dětem k svačině. Z banánového pyré lze připravit vynikající džus, použít ho do míchaných koktejlů nebo jej smíchat s jogurtem či tvarohem a dát si ho k svačině.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová