Černý rybíz

Jedná se až o dva metry vysokou bylinu s chlupatými větvičkami se světlou kůrou. Květy má špinavě bílé až žlutozelené zvonkovitého tvaru a jsou uspořádány v hroznech. Rostlina rodí malé jedlé bobule černofialové až černé barvy, které charakterizuje jejich aromatická vůně a pikantní chuť. Černý rybíz kvete od dubna do května a plody se sklízejí na konci července.

Černý rybíz je zajímavé ovoce právě pro svou jedinečnou chuť. Lze z něj vyrobit lahodnou šťávu, ale jistě jej oceníte i v omáčkách k masu nebo jako přísadu do míchaného nápoje. Sušené plody jsou cennou součástí ovocných čajů. Vynikající jsou rovněž marmelády a sirupy. Velmi oblíbené je rybízové víno.

Rybíz roste divoce, ale pěstuje se i na zahrádkách nebo plantážích. Roste ve vlhčích křovinách a lesích. Roste téměř po celé Evropě, avšak v severní části Evropy se s ním nesetkáte. Rybíz může být pěstován na sluníčku i v částečném stínu, a proto se někdy vysazuje pod mladé jabloně. Téměř každá poloha je vhodná pro pěstování rybízu. Jediné, co potřebuje, je dobrá cirkulace vzduchu a neměl by být umístěn na pozemku, který je položen příliš nízko, protože díky mrazíkům v době kvetení může být celá úroda zničena. Rybíz se pěstuje na všech druzích půd, ale mnohé odrůdy preferují různé půdní a klimatické podmínky. Platí pravidlo, že na živiny bohatší půda je pro rybíz lepší. Půda by měla být dobře zásobena vlhkostí, ale ne vlhká. Pokud není propustná a odvodněná, rybíz nebude správně prospívat, protože kořeny budou stále v nadměrné vlhkosti.

Pro pěstování si můžeme vybrat stromky nebo keře. Rozdíl mezi keřem a stromkem je ten, že stromky mají kratší životnost. Přibližně po 10 letech přestanou rodit. Keře vysazujeme na podzim nebo na jaře. Podzimní výsadba je spolehlivější, protože mají do do příchodu letních veder a sucha možnost pořádně zakořenit a aklimatizovat se na nové prostředí. Jestliže sázíme nový keřík, vykopeme jámu přibližně 50 cm, naplníme kompostem a rostlinku zasadíme o 10-15 cm hlouběji, než byla ve školce, čímž podpoříme kořenový systém. V průběhu vegetace nepotřebuje žádnou péči, a tudíž ani nehnojíme, pouze zavlažujeme. Vhodnými sousedy pro černý rybíz jsou jakékoli bylinky, především pelyňky, které rybíz ochrání před nemocemi a škůdci. Prospívají mu i kopřivy. S rybízem se dá pěstovat téměř vše. Není však vhodné vysadit v jeho blízkosti kořenovou zeleninu, protože bychom při sklízení mohli poškodit kořenový systém rybízu.

Obsah látek a léčivé účinky

Černý rybíz se začal pěstovat až kolem 15. století, kdy byl využíván pro svou chuť i léčivé účinky. Rybízová šťáva se doporučovala na žaludek, horečku a různé problémy s horním dýchacím ústrojím. Kořeny a listy černého rybízu se používala na zmírnění revmatismu, artritidy, dny, ale měly pomáhat teké s vysokým tlakem. Významné vlastnosti mají jeho plody, listy i kořen.

Černý rybíz je bohatý na organické kyseliny, pektiny, vitamin P, tanin, fytoncidy, třísloviny, vitaminy skupiny B, C, E, hořčík, vápník, zinek, draslík, železo, fosfor, mangan, měď, sodík, bioaktivní flavonoidy, éterické silice, provitamin A a biotin.

Obsahuje resveratrol, což je silný antioxidant, který pozitivně vyvíjí vliv na ochranu mozkových cév a buněk. Brání tak jejich předčasnému stárnutí a zachovává jejich pružnost, čímž potlačuje rozvoj některých demencí. Rutin se zase stará o dobrý stav cévních stěn, pomáhá proti křehkosti a lámavosti cév, při křečových žílách, hemeroidech a užívá se při kornatění tepen neboli ateroskleróze. Černý rybíz rovněž obsahuje karoteny, což má za důsledek dobrou ochranu sliznic a stimulaci buněčného metabolismu. Chrání všechny sliznice v těle. Vitaminy B se starají o pevné nervy, krásné vlasy, nehty i kůži. Černý rybíz působí močopudně a potopudně, protihnilobně, proti artritidě, průjmu, kurdějím a posiluje žaludek. Slouží proti nachlazení a černému kašli. Požívání šťávy z černého rybízu působí jako prevence proti vápníkovým ledvinovým kamenům, snižuje horečku a posiluje při virových onemocněních. Dobře poslouží i v rekonvalescenčních procesech po delší nemoci. Slouží i jako prevence pro děti a starší lidi. Černý rybíz příznivě ovlivňuje zrak, je užitečný při šerosleposti nebo unavených očích, podporuje trávení, posiluje žaludek, působí proti průjmu a protihnilobně a podporuje zdraví kostí a zubů.

Listy obsahují flavonoidy, procyanidy, fenolpropanolové kyseliny, vitaminy C a P, aminokyseliny glutamin a sparagin a silice. V usušené formě se listy užívají pro jejich močopudné účinky, dále při revmatických potížích a při průjmech. Také jsou doporučovány při nemocech močových cest, nachlazení či při kašli. Často je i součástí bylinných čajů. Z mladých listů můžeme připravit i tinkturu. Listy bychom měli sbírat až v červenci po uzrání a sklizení plodů, abychom nenarušili vývoj plodů.