Červené hrozno

Hrozny tvoří součást stravy lidí žijících v oblasti Středozemního moře. Hroznové víno pěstované v chladnějších oblastech disponuje nižším obsahem cukru, zatímco úroda z teplého a suchého podnebí bývá mnohem sladší. Vinná réva vyžaduje teplé, dobře propustné půdy, které jsou bohaté na živiny. Víno si oblíbili malí i velcí. Zatímco jedni pojídají kuličky, druzí je konzumují v tekuté podobě. Toto ovoce patří k oblíbeným a lze jej využít rozmanitými způsoby i v kuchyni. Hodí se k masu i dezertu, ale dobré víno neurazí ani syrové. Zdravá není jen dužina, ale vysoký obsah tělu prospěšných látek má i slupka.

Čím je prospěšné

V hroznovém víně najdeme poměrně dost pro organismus důležitých látek, což je jednou z výhod tohoto ovoce. V hroznu se vyskytuje provitamin A, vitaminy C, E a B, sacharidy, draslík, železo, vápník, fosfor, měď, hořčík, selen, fytochemikálie, rozpustná vláknina, proteiny a esenciální aminokyseliny. Organické kyseliny způsobují, že má víno nakyslou chuť a v krvi působí alkalizujícím účinkem. Alkalizace krve a moče pomáhá s likvidací kyselého metabolického odpadu, jako je kyselina močová. To pozitivně ovlivňuje průběh a příznaky některých nemocí, mezi které patří třeba dna. Vápník, draslík a hořčík pro změnu dohlédnou na správnou srdeční činnost. Obsažené flavonoidy působí jako silné antioxidanty, které brání oxidaci cholesterolu způsobujícího arteriosklerózu. Zabraňují též vzniku krevních sraženin v arteriích, což je důležité pro ty, kteří mají dispozice k mrtvici nebo ji prodělali. Antokyaniny jsou rostlinná barviva, která se nacházejí ve slupce bílého i modrého hroznového vína. Působí rovněž jako silné antioxidanty, které brání vzniku a rozvoji ischemické choroby srdeční.

Hroznové víno působí proti zácpě, napomáhá vyplavování jedovatého odpadu z organismu, zlepšuje činnost ledvin a tvorbu červených krvinek. Díky svým diuretickým a dekongestivním účinkům se hroznové víno doporučuje v případech selhání ledvin. Hrozny mají močopudný účinek, poradí si s nechutenstvím, při únavě, ale také prospějí vašim kukadlům. Fungují jako prevence před šedým zákalem. Pozitivní vliv mají i na astma, protože zvyšují vlhkost v plicích. Skvělým pomocníkem je hroznové víno i při migréně. Celkově vás hroznové víno vzpruží a posílí váš imunitní systém. Červené hrozny totiž disponují silnými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi a pomáhají vašemu tělu bránit se před infekcemi. Hroznové víno podporuje rodukci žluče, což s sebou nese detoxikační účinky. Zmírňuje premenstruční syndrom a napomáhá k snížení nadváhy. Omezuje také hnilobné procesy zapříčiněné stravou bohatou na živočišné proteiny. Díky obsahu železa je velmi prospěšné pro jedince s anémií.

Jak už to tak bývá, vše má svá pro i proti. Hroznové víno není výjimkou. Alkoholický vinný mok, který požívali i velcí králové, sice obsahuje i vitaminy a sacharidy, ale také etylalkohol, který lidskému zdraví ve větším množství opravdu neprospívá. Přesto se však pitím 1 sklenice červeného vína denně snižuje riziko úmrtí při infarktu myokardu. Za tímto účelem by však víno měli pít lidé nad 50 let a neměli by překračovat tuto doporučenou denní dávku.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová