Červený grapefruit

Růžový a červený grep obsahuje karotenoid lykopen, což je silný antioxidant. V grapech najdeme také vitaminy skupiny B, C, D, E, K, minerální látky vápník, hořčík, zinek, měď, železo, mangan a flavonoidy a pektin. Limonoidy obsažené v grapefruitu slouží jako prevence proti rakovině ústní dutiny, plic, žaludku a tlustého střeva. Grapefruit chrání dýchací cesty, uši a ústní dutinu před infekcí. Posiluje kardiovaskulární systém, zmírňuje příznaky gynekologických problémů a napomáhá při léčbě alergií, astmatu a ekzémů.

Grapefruit obsahuje vysoké množství vitamínu C, který slouží jako ochránce v rámci imunitního systému. Má významné množství bioflavonoidů, které disponují antivirovými, antimikrobiálními a protiplísňovými účinky. Kyselina listová a vitamin B jsou nezbytné pro růst buněk. Nahořklá příchuť je způsobena glykosidem naringinem, který povzbuzuje chuť k jídlu a trávení. Enzymy přítomné v grapefruitu podporují látkovou výměnu.

Slupka a bílý vnitřní mezokarp poskytují užitečné množství pektinu, které ovlivňuje snížení cholesterolu v krvi. Grepová jádra obsahují antioxidanty, které disponují močopudným a hojivým účinkem a využívají se pro výrobu dezinfekčních kapek. Pomáhají při žilních potížích, křečových žilách a hemoroidech. Grapefruit funguje jako prevence před infekcí a nachlazením.

Grapefruit čistí střeva a stabilizuje střevní flóru. Působí jako přírodní antibiotika, která jsou šetrná ke střevům. Aktivuje buněčnou látkovou výměnu a růst buněk. Pomáhá s regulací nadváhy. Součást grapefruitu představuje chinin, jenž je účinnou přírodní látkou při chřipkových onemocněních. Grapefruitová šťáva patří mezi nejúčinnější látky, které dokážou odstranit přebytečný vápník z těla při artritickém onemocnění kloubů. Grapefruit snižuje pravděpodobnost vzniku ledvinových kamenů.

Grapefruit vykazuje nežádoucí interakci s některými léky, proto je velmi důležité číst u léků příbalový leták. Grapefruit rovněž účinkuje při zánětech nehtového lůžka, na bradavice, mykózy, lupénku, akné a afty.

Mnohým grapefruit nechutná právě pro svou hořkou chuť, a proto často máme touhu sáhnout po cukru. To bychom ale udělali až životní chybu. Spojení citrusu s cukrempředstavuje přímo vražednou kombinaci pro náš organismus. Tato kombinace způsobuje kvašení v žaludku, což se může projevit zažívacími obtížemi.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová