Jablko

Jablko nás provází celou historií lidského pokolení. Bylo ovocem prvního hříchu Evy (ač o tom v Bibli není ani zmínka), ale představovalo i symbol moci jako součást korunovačních klenotů. Jablko je plodem jabloně a patří mezi nejběžnější druhy ovoce. Jablečný džus se řadí mezi nejprodávanější. Jablka jsou velice důležitou součástí našeho jídelníčku. Můžete je jíst syrová, ale setkáte se s nimi i ve formě moštů, džusů, džemů, kompotů či čajů.

Plody dozrávají na konci léta nebo na podzim. Slupka zralého plodu hýří různými barvami a liší se podle odrůdy od zelené přes žlutou až po sytě červenou. Vitaminy a minerální látky nejsou jen v dužině jablka, ale najdeme je také ve slupce. Z toho důvodu se doporučuje jíst jablko i se slupkou. To však může být problém u dovážených jablek, jelikož jejich slupky mohou disponovat voskem a pesticidy proti škůdcům. Proto je lepší brát jablka z domácí půdy od místních sadařů.

Obsah látek a léčivé účinky

Jablka obsahují široké spektrum vitaminů a minérálních látek, které jsou pro naše tělo nezbytné. Patří mezi ně především vitaminy C, B, D, E, provitamin A, železo, měď, zinek, křemík, vápník, hořčík, fosfor, sodík, mangan a draslík, antioxidanty, vláknina, kyselina listová, beta karoten, riboflavin, niacin či thiamin. Co se týče obsahu vitaminů a minerálních látek, nezůstává slupka pozadu za dužinou. Ve slupce najdeme vitamin C, železo, fosfor, draslík, hořčík, vápník, karoten, nenasycené mastné kyseliny a vlákninu.

Jablka obsahují značné množství pektinu, který v žaludku váže tuky a cholesterol a pomáhá tak k jejich vylučování. Díky tomu hladina cholesterolu v krvi klesá, čímž se snižuje zatížení organismu a krevní tlak. Vaše srdce chrání flavonidy a draslík. Můžete tak nejen předejít srdečním chorobám, ale draslík udržuje správnou funkčnost ledvin a svalů. Dále jablka podporují krvetvorbu.

Žádný jiný plod neobsahuje takové množství pektinu jako jablko. Pektin brání rozvoji škodlivých mikroorganismů, podporuje vyváženost střevní mikroflóry, dopomáhá vylučování toxinů z těla, což tělu umožňuje lépe se bránit proti karcinomům. Podobně fungují i antioxidanty, na které je jablko rovněž dosti bohaté. Pektin také povzbuzuje činnost střev a pomáhá při pravidelném vyprazdňování. Jestliže máte problémy s vyprazdňování, jablko je tím nejlepším lékem, protože funguje oboustranně. Při zácpě projímá, při průjmu staví. Toto ovoce ovlivňuje činnost zažívacího ústrojí a působí příznivě při žaludečních a střevních potížích. Šetří slinivku břišní, jelikož obsahuje látky podobné inzulinu. Z toho důvodu mohou jíst jablka i cukrovkáři, protože se jim nezvýší hladinu cukru v krvi. Prošpěsný je i jablečný mošt, který pomáhá při potížích s ledvinovými kaménky a pískem. Jablko pozitivně ovlivňuje metabolismus a je účinný při nechutenství.

Jistě už jste někdy slyšeli, když jste byli nabručení, že si máte dát jablko a bude vám hej. Dotyčný, který vám takovou radu dal, by se měl poplácat po zádech, protože nebyl daleko od pravdy. Látky, které jsou v jablku obsaženy, totiž přispívají k dobré náladě a mají vliv na odolnost vůči stresu. Jablka rovněž zvyšují vitalitu a dodávají energii. Zárověň však podporují spaní, takže pokud špatně spíte, pochroupejte jablíčko a budete spát jako nemluvně. Jablko se také hodí jako výtečná svačinka pro děti i dospělé. Fosfor obsažený v jablku působí totiž na mozkové buňky a zlepšuje paměť. Dokonce jablka podporují ochranu mozku před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Pravidelné pojídání jablek působí blahodárně i na dásně, jelikož nás nutí trošku cvakat zoubky a potravu řádně rozkousat. Současně čistí a bělí chrup, odstraňuje zubní plak a působí jako dezinfekce ústní dutiny.

Jablko si rádi zobnou i pubescenti, jelikož pozitivně ovlivňuje akné. Milovníky jablek často poznáte hlavně po čichu. Pravidelný konzument je cítit po jablíčkách, protože jablka obsahují aromatické látky, které prostupují celým tělem a uvolňují se, například, skrze vlasy ven. Jablka současně skvěle působí proti infekcím. Jsou bohaté na taniny, které mají protizánětlivé a stahující účinky. Pomůžou vám v boji s chřipkou, nachlazením, horečkou či kašlem. Pozitivní vliv mají na revmatická onemocnění nebo dnu, protože snižují tvorbu kyseliny močové.

Sušená pochoutka

Oblíbeným produktem z jablek jsou křížaly. Jedná se o kousky sušených jablek. Jablka se suší při teplotách pod 48°C, kdy se uchovává nejvíce vitaminů, minerálů a bílkovin. Při sušení zkoncentrují ovocné cukry, což zamezí vývoji škodlivých mikroorganismů. Nemusíte se bát, že byste sušením jablíčku uškodili. Nepřijde ani o svou lákavou vůni a sladkou chuť. Sušená jablka se používají při pečení i vaření.

Co za kvalitu můžeme koupit

Občas není na škodu vědět, jak se jablka dělí podle jakosti. U nás se nejčastěji setkáte s I. a II. jakostí.

I. jakost
Sem patří jablka, která mají vlastnosti typické pro danou odrůdu a zcela nepoškozenou dužinu. Ničemu však nevadí lehká vada tvaru, či lehké poškození stopky. Vady slupky podlouhlého tvaru mohou být o délce maximálně 2 cm, ostatní poškození o celkové ploše nejvýše 1 cm2. Strupovitost je povolena na ploše max. 0,25 cm2. Velikost jablka by měla být minimálně 5,5 – 6,5 cm.

II. jakost
Zde se řadí jablka, která rovněž mají vlastnosti typické pro danou odrůdu. Dužnina musí být bez vážných vad a pokud není poškozena slupka, nevadí, že chybí stopka. Povoleny jsou vady slupky o délce nejvýše 4 cm, ostatní poškození mohou být o celkové ploše nejvýše 2,5 cm2. Strupovitost je povolena tentokrát na ploše až 1 cm2. Velikost jablka by měla být minimálně 5,5 – 6,5 cm.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová