Jahody

Jahody obsahují vitaminy B, E, C, provitamin A, draslík, hořčík, zinek, síru, vápník, bor, fluor, kobalt, molybden, fosfor, měď, železo a mangan. Jsou bohaté na organické kyseliny, mezi které patří kyselina jablečná, citrónová, chininová, šťavelová, salicylová, ellagová a listová. Organické kyseliny jsou důležitým činitelem, který ovoci dodává charakteristickou vůni a chuť.

Jahody jsou nejen velmi chutné, ale mají pozitivní účinky i na naše zdraví. Jahody pomáhají pročistit tělo, a tudíž mohou podpořit léčbu dny, revmatismu a posilují nervy, srdce, cévy, ledviny, ale mají dobrý účinek i na trávení. Díky obsaženému železu by ji na svůj jídelníček měli zařadit jedinci, kteří trpí chudokrevností. Je účinná i při kožních vyrážkách a akné.

Jahody mají schopnost neutralizovat volné radikály, a proto dokážou podpořit léčbu arteriosklerózy. Díky silným antioxidačním účinkům působí jahody kladně na obnovu buněk a látky v nich obsažené brání předčasnému stárnutí. Konzumace jahod má údajně pozitivní účinek na produkci testosteronu a podporuje krevní oběh v pohlavních orgánech. Rovněž mají jahody dobrý vliv na metabolismus a podporuje obranyschopnost. Napomáhají tělu bránit se proti vzniku močových a žlučových kamenů, protože napomáhá vylučování.

Jahody jsou zdrojem anthokyaninů, které potlačují zánět a napomáhají tělu se mu bránit. Jahody se doporučují při redukčních dietách, protože obsahují velké množství vody. Vitamin C rovněž působí jako antioxidant. Napomáhá vstřebávat železo a podporuje funkci imunitního systému. Jahody zmírňují suchý kašel, chrapot a bolest v krku. Zrníčka, která jahody obsahují, mají pozitivní vliv na trávicí trakt a podporují činnost střev.

I jahody mají své výhody a nevýhody. Jahody totiž patří na seznam alergenních potravin. Po jejich požití se může u takto citlivých osob vyskytnout kopřivka. Z tohoto důvodu buďte opatrní, jestliže dáváte čerstvé jahody a jahodové produkty miminkům a malým dětem.

Jahody jsou nejlepší syrové, čerstvé, ale lze z nich připravit i chutné dezerty, ovocné saláty nebo osvěžující nápoje. Vynikající jsou i k masu. Stačí najít jen ten správný recept. Vaše děti budou jistě jásat z palačinek s jahodovou marmeládou a jahodové kompoty patří mezi nejlepší. Příjemně vás může překvapit kombinace jahodového dipu se sušenou šunkou. Nechte se inspirovat našimi recepty.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová