Maliny

Maliny patří mezi oblíbené ovoce, které nás a naše děti provází vzpomínkami na dětské hry v lesích. Sbírání malin na koláč patřilo a patří mezi krásné kratochvíle na čerstvém vzduchu provoněném jehličím. Každý zná pravidlo malých sběračů malin "Jedna do misky a dvě do pusy". Není nad to, když se vám měkká malina rozplyne v ústech. Toto sladké ovoce s plnou chutí a kyselejším tónem se cíleně pěstuje zhruba od 16. století, ale zmínky o jeho výskytu pocházejí ještě z ranějšího období. Malinová šťáva se objevovala i na jídelníčku starověkých Římanů. Dnes se pěstují v různých koutech světa a můžete se setkat s rozličnými odrůdami. Malinovník a maliny nejsou oblíbené pouze pro svou vynikající chuť, ale také pro léčivé účinky, kterými plod i rostlina disponují. Maliny jsou však doporučovány i na hubnutí, jelikož podporují trávení a skvěle zasytí. Zkuste některý z našich receptů.

Obsah látek a léčivé účinky

Měkké červené maliny jsou bohaté na vitaminy skupiny B, C, E a provitamin A. Z minerálních látek obsahuje hořčík, vápník, fosfor, železo, měď, draslík a zinek. Z ostatních tělu prospěšných látek nám malina dodává bioflavonoidy, pektin, karoten, třísloviny a kyseliny jablečnou, citrónovou a salicylovou.

Maliny jistě ocení kuřáci, jelikož slouží k pročištění dýchacích cest při kouření tabáku. Jsou vhodné k posílení imunity a díky vysokému obsahu vitaminu C podporují obranyschopnost organismu. Maliny snižují horečku a pomáhají při zánětu průdušek, chřipce, zánětu žaludku a střev. Usnadňují boj s průjmem a zbavují problémů s močením. Dříve se maliny používaly k léčbě revmatismu. Malinám neodolají ženy ani muži, a ne jen kvůli jejich lahodné chuti. Ženám pomáhají při silné menstruaci, menstruačních bolestech, čistí porodní cesty po porodu a urychlují zmenšení dělohy po porodu. U mužů maliny zvyšují hladinu testosteronu a pozitivně působí při poruchách erekce a na mužskou neplodnost. Maliny dobře působí proti šerosleposti a zákalům a snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Skvěle působí při kašli, zpevňují cévní stěnu, pomáhají zastavit krvácení z nosu a dásní a účinkují při problémech s kůží a nehty.

Pěstování maliníku

Vlivem dlouhodobého šlechtění lze dnes pěstovat maliny bílé, žluté, růžové, červené a červenofialové barvy v různých velikostech i rozličných chutí. Můžeme se setkat rovněž s dvakrát plodícím maliníkem. Keře malinovníku mohou dosahovat až 2,5 metru. V lesích malinovník naleznete na stinných místech, protože špatně snáší přímé sluneční světlo, zato jsou keře dosti odolné vůči mrazům.

Využití malin v kuchyni

Maliny mohou být sytou svačinkou, ale také chutnou součástí oběda. Skvěle chutnají na sladko i s masem. Lze je použít také jako sladidlo nebo z nich vytvořit osvěžují či hřejivý nápoj.

 

Použité zdroje:
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová