Mango

Mango pochází z jižní a jihovýchodní Asie. Nejlepší je mango čerstvé. To poznáme tak, že nám při stisku nebude příliš odporovat, ale taky se nám nesmí prsty probourat skrz kůru do dužiny. To už by bylo přezrálé a kdo ví, zda bychom z jeho pojídání měli ještě požitek.

Mango patří mezi velice chutné ovoce, které by člověk mohl jíst po kilech. Kromě toho, že se jedná o vynikající kulinářský zážitek, ohromí vás mango i svými pozitivními účinky na vaše zdraví. Z důležitých látek obsahuje vitamíny B, E a C, provitamin A, beta karoten, draslík, mangan, měď, zinek, vlákninu, hořčík, železo, organické kyseliny citrónovou a jablečnou, karotenoidy, pektin a taniny. Niacin posiluje nervy a zlepšuje spánek, což jistě ocení spáči, kteří se budou probouzet odpočatí a svěží. Kyselina pantotenová zlepšuje kvalitu kůže, vlasů i nehtů. S tím jsou spojené účinky karotenoidů, což jsou silné antioxidanty. Nejen, zpomalují buněčné stárnutí, ale rovněž neutralizují volné radikály. Takže po mangu budete nejen zdraví, ale i krásní.

Konzumovat mango se vyplácí. Pomáhá nejen při chorobách, ale i jako prevence. Díky vitaminu C posiluje imunitu, což se vyplatí především v sychravých podzimních dnech nebo v zimě. Působí proti infekcím i nachlazení. Uklidňuje nervy a posiluje je ve stresových situacích. Z toho důvodu by mango měli jíst hlavně ti jedinci, jejichž psychika se radikálně odráží na fyzickém stavu a zdraví. Pokud vám neustále teče z nosu, tak vás potěší zpráva, že mango účinkuje při doléčení rýmy, při kašli a pomůže vám porazit záněty v krku. Nevyléčí vás, ale rozhodně pomůže při vašem zotavení.

Jíst by jej měli i ti, u kterých se vyskytují problémy s ischemickou poruchou dolních končetin a srdce. Mango také snižuje krevní tlak a zabraňuje cholesterolu v usazování se v cévách. Hořčík podporuje optimální fungování srdečního svalu. Má tak příznivý vliv na celý oběhový systém. Působí rovněž preventivně proti svalovým křečím. Mango disponuje močopudným účinkem, takže je skvělé při detoxikačních dietách a právě při nachlazení. Pozitivně ovlivňuje metabolismus bílkovin a cukrů. Důležité jsou i účinky draslíku, který mango obsahuje. Ten pomáhá s vylučováním vody a tuků. Mango má mírně projímavý účinek, takže je užitečné při zácpě či nevolnosti.

Zinek je důležitý pro správnou funkci žláz s vnější sekrecí a stavbě vazivové tkáně. To se zase odráží na stavu kůže, vlasů a nehtů. Mango tak přispívá k přiměřenému zvlhčování pokožky a pomáhá udržovat její správný odstín. Proto je užitečné jíst je při ekzémech. Mango má vliv i na barvu vlasů. Podporuje přirozenou barvu vlasů a dodává jim na síle. Mango se tak podílí na kráse pleti a zpomaluje stárnutí, což ocení mnohé ženy, ale i muži. Mango obsahuje mangan, který je významný při tvorbě kožního a vlasového pigmentu a pro správnou funkci štítné žlázy. Další podstatně významnou funkcí manga je, že pomáhá při zrakové únavě, ale i při problémech se zrakem způsobených poškozením sítnice. Ovlivňuje tak šeroslepost či atrofii zrakového nervu.

Mango není mimořádné jen ve svých možnostech přispět k našemu zdraví, ale představuje výjimečnou pochoutku. Lze je spracovat na mnoho způsobů. Z manga bude chutný koláč, ovocný dip, ale i omáčka k masu nebo zálivka na salát. Skvěle se kombinuje s maracujou, která je charakteristická svou chutí a výraznou vůní. Mango potěší vaše chuťové pohárky v různých alkoholických a nealkoholických nápojích. Stačí si jen vybrat. Objevte kouzelně jemnou a lehce nasládlou chuť manga.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová