Pomeranč

Pomeranč je plod pomerančovníku pravého. Tento strom pochází pravděpodobně ze subtropických oblastí Číny a Vietnamu. Převážně se jedná o strom, ale zřídka můžete vidět i keře. Stromy se dožívají až 100 let a známe přes 200 odrůd pomerančovníku. Pomeranč je oblíbený pro svou osvěžující chuť, vysoký obsah vitaminu C a široké spektrum možného využití. Kromě jeho pojídání se s ním můžete setkat formou nápoje, v čajových směsích, ale také se z něj vyrábí esenciální oleje, které jsou velmi oblíbené.

Pomeranč a naše zdraví

Toto ovoce nemá vliv jen na naší chuť, ale zpříjemní nám den i tím, že obohatí naše tělo o zdraví prospěšné látky. Obsahuje totiž velký podíl draslíku, trochu železa a hočíku. Nachází se v něm důležítý provitamin A a dále obsahuje vitaminy B, C, vápník, karotenoidy, antioxidanty a fosfor.

Kyselina listová je silný antioxidant, který má obrovský vliv na zdravý vývoj nervového systému plodu a ovlivňuje správnou funkci krevních buněk v rámci imunitního systému. Kyselina citrónová podporuje účinek vitaminu C a ulehčuje vylučování toxických látek z těla. Z tohoto důvodu jsou pomeranče přínosem při detoxikačních a zdravotních dietách. Prospěšné jsou, například, při dně, jelikož napomáhají k vylučování kyseliny močové z těla. Karotenoidy dále přeměňují batakaroten na provitamin A. Flavonoidy disponují protizánětlivými a protirakovinotvornými účinky. Mají pozitivní vliv na oběhovou soustavu. Limonoidy jsou původcem charakteristické vůně pomerančů. Právě vůně podporuje naši touhu po vodě a napomáhá nám tak udržovat pitný režim. Vitamin C je důležitý nejen proto, že podporuje obranyschopnost, ale rovněž pozitivně působí na stav kostí, zubů a chrupavek. Proto je vhodné jíst pomeranče při osteoporóze, křivici a zvýšené spotřebě minerálních solí. Biotin se stará o kůži a vlasy. Kdo chce předejít předčasným šedinám, dá si také pomeranč s chutí. Obsahuje totiž kyselinu pantotenovou, která ovlivňuje barevnou stálost vlasů. Kyselina listová podporuje krvetvorbu, růst a tvorbu žaludeční kyseliny.

Pomeranč dobře působí především na naši imunitu. Zvyšuje naši odolnost vůči chorobám, má protialergické účinky a podporuje tvorbu interferonu, který si tělo sice vyrábí samo, ale v průběhu nemoci zvýšenou produkci protivirového proteinu jistě oceníme. Pomeranč zvyšuje schopnost bílých krvinek bojovat proti mikroorganisům, podporuje množení a prodlužuje jejich životnost. Také zpomaluje postup virů v buňkách. Představuje prevenci před rýmou a má pozitivní vliv na průduškové astma.

Tento citrus ovlivňuje správnou činnost oběhového systému. Chrání cévy, ředí krev, čímž zlepšuje její cirkulaci. To má přínos především pro mozek a srdce. Dužina i mezokarp, což je bílá vrstva mezi jednotlivými dílky dužiny, obsahují pektin. Pektin je rozpustná vláknina, která snižuje cholesterol a krevní tlak. Slouží jako prevence před cévní trombózou a srdečními onemocněními. Rovněž působí proti vzniku arteriosklerózy. Pomeranč je účinný při zastavování krvácení z nosu a dásní. Zmírňuje hemoroidy a brzdí proces stárnutí.

Pomeranče působí i při potížích se zažíváním. Ulevují při zácpě a střevní atonii. Stimulují totiž vylučování žluče a podporují projímavý účinek ve střevech, čímž podněcují pohyby střev a povzbuzují tak jejich činnost. Uvádějí do chodu látkovou výměnu v buňkách, čímž tělu dodávají potřebnou energii a působí tak proti duševnímu útlumu a nesoustředění. Aktivují všechny žlázy, a tudíž mají pozitivní vliv na potenci a zvyšují libido.

Vykouzlete si kulinářský zážitek

Pomeranče jsou vynikající i v kuchyni, takže pokud vás omrzí pojídat je v syrovém stavu, nebojte se experimentovat. Výborný je pomeranč v zeleninových a ovocných salátech. Mile vás překvapí v zákuscích, protože díky jejich působení na metalismus můžete mlsat bez výčitek svědomí. Chcete-li zabodovat, zkuste z pomerančů připravit omáčku k masu, zálivku nebo jednoduchý míchaný nápoj. Nezáleží, jestli s alkoholem nebo nealkoholický. Chuť a lákavá vůně pomeranče vynikne v každé kapičce. Fantazii se prostě meze nekladou.

 

Použité zdroje:
George D. Pamplona-Roger - Encyklopedie léčivých potravin
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová