Višeň

Višeň je ovocný strom z čeledi růžovitých (Rosaceae). Dorůstá až do výšky 10 m. Bílé až lehce narůžovělé květy rostou ve svazcích. Plody jsou tmavočervené peckovice. Kvete začátkem května. Červené višně nejsou tak sladké ani oblíbené jako plody třešně, zato obsahují minerální látky, které mají pozitivní účinky na naše zdraví.

Původně višeň obecná pochází z jihovýchodní Evropy a vyskytovala se i v západní Asii a severní Indii. Pěstováním se rozšířila do celého světa. Roste v mírném podnebném pásu. Plody višní se sklízí v červnu a červenci. Vynikající jsou syrové přímo ze stromu, ale vaše chuťové pohárky kvalitně uspokojí i různé šťávy, sirupy, kompoty či zavařeniny. Višně se rovněž používají k výrobě likérů, jako je, například, Marashino.

Višeň obecná je náchylná k poškození mrazem nebo studenými dešti během kvetení. Proto je ideálním místem pro pěstování vyšší nadmořská výška, kde je dobré proudění vzduchu v propustných půdách. Jakmile jsou plody zralé, je nutné je co nejdříve sklidit, protože se velmi rychle kazí.

Obsah látek a léčivé účinky

Plody višně obsahují provitamin A, vitaminy C a B, třísloviny, kyselinu citronovou a jablečnou, draslík, jód, beta karoten, železo, hořčík, vápník, fosfor a zinek. Zinek chrání játra, neutralizuje škodlivé účinky alkoholu a působí uklidňujícím účinkem na nervy. Pozitivní vliv má na rozmnožování, protože podporuje tvorbu spermií a početí. Draslík je důležitý při užívání léků na odvodnění. Při jejich užívání dochází ke ztrátám draslíku. Draslík také kontroluje správnou funkci svalů. Velmi užitečný je mangan, který řídí regulaci cukru v krvi. Snižuje cholesterol a chrání před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou. Jistě ho ocení i čerstvé maminky. Mangan je důležitý pro tvorbu mateřského mléka. Současně podporuje růst kostí a chrupavek.

Višně se doporučují jíst rovněž při zánětech, parodontóze a artritidě. Skvěle funguje i při některých nemocech štítné žlázy. Nelze opomenout jejich mírně projímavý účinek, pročišťující působení a pomáhají při poruchách krvetvorby. Višně se starají o dobrý stav kostí a zubů, dále pomáhají při snižování hladiny kyseliny močové, což má pozitivní vliv při bolestech kloubů a svalů, páteře, při horečce, posilují stěny kapilár či působí protizánětlivě. Višně jsou důležité pro tvorbu červených krvinek a ulehčují od projevů alergií. Pomáhá při onemocněních srdce a ledvin a při únavě. Višně přispívají k snižování nadváhy tím, že neutralizují tuky, které se pak nedostanou do krve. Toto ovoce pomáhá i při léčení poruch paměti.

Višně v kuchyni

Višně vám dokážou vykouzlit kulinářský zážitek. Lahodnou chuť višní oceníte v lehkých dezertech, chutných koláčích, ale i sušené nebo kandované. Vynikající jsou višně také v míchaných nápojích, kde vynikne pravá chuť tohoto ovoce. Višeň vás osvěží v parných létech, kdy je lze konzumovat jako milkshake, smoothie nebo domácí limonády.

 

Použité zdroje:
Ovoce a zelenina jako lék - Oberbell & Lentzová